Biznes brzmi pięknie

Biznes to ciekawy pomysł na życie

Niejedna osoba szuka rozwoju. Myśli skąd pieniądze na biznes można pozyskać. Jedna osoba posiada oszczędności, a inna musi bazować na kredytach bankowych. W drugim przypadku jest trudniej, ponieważ biznesmen zależy od cudzego kapitału. Rozwój biznesu to podstawa, ale niektóre biznesy można zacząć z małym kapitałem lub bez niego – tak dzieje się, gdy dana osoba wchodzi w sieć sprzedaży, w multi level marketing, czyli marketing sieciowy. Jeśli jednak pragnie rozwijać firmę innego rodzaju to bez pewnych inwestycji się nie obejdzie. Na mały sklep wystarczy 10 000 czy 20 000 złotych, jednak stworzenie np. firmy działającej w branży IT to inwestycja nieraz setek tysięcy złotych. I jest to niełatwe przedsięwzięcie. Prace usługowe, świadczone przez jedną osobę to firma jednoosobowa. Wystarczy małe biuro – nieraz we własnym domu lub dużym mieszkaniu, niektórzy potrafią taki biznes prowadzić nawet w kawalerce, czyli malutkim mieszkanku. Niektóre firmy startowały na przykład w garażu i po latach osiągnęły biznesowy i rynkowy sukces. Tak działo się w Polsce, w USA i w innych krajach.

Skąd pieniądze na biznes? Znajdź wspólników

Nieraz znalezienie wspólników do prowadzenia własnego biznesu pozwala szybko i łatwo rozpocząć własną działalność biznesową. Jest to jakiś sposób na start w swoje działanie. Praca etatowa to niewolnictwo oraz małe pieniądze, własna, najmniejsza nawet firma często daje finansową wolność. Jednak problemem bywa zatrudnianie ludzi – trzeba znaleźć dobrych, uczciwych oraz efektywnych pracowników. To nie jest łatwe, ponieważ ludzie często są roszczeniowi i wiele wymagają, niewiele dając w zamian.

Podsumowując, skąd można wziąć pieniądze na biznes?

Źródeł jest kilka:

* oszczędności

* pożyczka od znajomych lub rodziny

* kredyt bankowy

* znalezienie biznesu, który nie wymaga dużych inwestycji

* złożenie pieniędzy kilku osób i rozpoczęcie biznesu w trzy-cztery osoby.

Innych sposobów nie ma, bez grosza nie da się założyć firmy – są pewne opłaty, trzeba kupić towar lub sprzęt, wynająć jakieś biuro. To wszystko kosztuje i na początek trzeba mieć pewne zasoby. Warto mieć też pewne oszczędności na kilka miesięcy, ponieważ czasami nie ma -przychodów przez ten czas. Pieniądze są potrzebne, żyć się bez nich nie da, założyć własnej firmy także nie. Jeśli chcemy być franczyzobiorcą to wówczas trzeba wnieść pewną opłatę. Jest to dobre rozwiązanie, które sprawdza się i ma wielu zwolenników. Własny biznes to doskonałe rozwiązanie, ale osoby ciche, zahukane, niepewne siebie nie nadają się do jego prowadzenia. Warto zatem wybrać sposób na rozwój i zacząć własny biznes, czyli skąd pieniądze na biznes?. Dokładne przemyślenie jaki biznes jest dla nas to podstawa. Udzielanie korepetycji czy pisanie tekstów w internecie to nie jest biznes na dużą skalę, można zacząć od takiego działania, ale to jest absolutny początek. Napisanie biznesplanu jest podstawą, jest to określenie planów, potrzeb oraz stworzenie dokumentu, który ułatwi uzyskanie kredytu bankowego na działalność gospodarczą.