Jak zarobić na pandemii?

Utrata pracy, ciągły stres, niepewne jutro to wyznaczniki dzisiejszego świata. Trudno o tym mówić, ale pandemia obiera górę i nie wiemy co będzie się działo kolejnego dnia, nie wspominając już o przyszłym miesiącu. Przestań szukać wymarzonej pracy, przeglądać po dziesięć razy social media i rozpocznij biznes online już dziś. Mamy dla Ciebie propozycję niezwykle efektywnych zarobków, w które nie musisz inwestować.

1. SZKOLENIA ONLINE
Coraz więcej ludzi wykupuje dodatkowe szkolenia, aby pogłębiać swoją wiedzę. A może tak się składa, że chcesz się czymś podzielić z innymi? Jesteś dobry w sporcie, księgowości czy językach i masz mądrości do przekazania osobom mniej doświadczonym? Idealna forma, gdzie możesz mówić o tym, co lubisz, a dodatkowo zarobić.

2. BYĆ INFLUENCEREM
Zawsze zaglądając na Instagrama czy Facebooka marzysz jak to jest być wpływowym? Kanały social media to świetna opcja by opowiadać ludziom nie tylko o swoich codziennych sprawach, ale polecać im fajne produkty czy pokazywać nowe przepisy kulinarne, które ostatnio wpadły Ci do głowy.

3. SPRZEDAJ TO, W CZYM NIE CHODZISZ
Nie chcesz angażować się w długotrwały biznes z innymi, ale brakuje Ci dodatkowych pieniędzy? Możesz sprzedać w internecie ubrania, które zalegają w Twojej szafie czy książki, które kurzą się na półce i wystawić je na stronach sprzedażowych np. na Olx, Vinted czy Sprzedajemy.pl. Pozbędziesz się zbędnych rzeczy, a inni na pewno ucieszą się z nowego zakupu.

4. ANKIETY I WNIOSKI
Bez większego zaangażowania możesz zarabiać na wypełnianiu ankiet. W internecie istnieje wiele stron i portali, które oferują płatne ankiety i wnioski za pieniądze. Takich ofert możesz szukać np. na Facebooku lub na własną rękę. Najbardziej sprawdzonymi portalami są: badanie-opinii.pl, epanel.pl, swpanel.pl, opinie.pl, twojeankiety.pl czy marketagent.com.

5. TWÓRZ I DZIAŁAJ
Jesteś artystą? Malujesz obrazy, wykonujesz rękodzieło, szydełkujesz lub haftujesz? Swoje dzieła możesz wystawiać na Facebooku czy nawet stworzyć witrynę sklepową. Warto robić to, co lubi się najbardziej, a przy tym zarabiać. Możesz też wystawić dzieła na licytację czy różne aukcje i cieszyć się ze sprzedaży.

6. PISZ
Kreatywność to Twoje drugie imię? Od zawsze wymyślałeś historie nie z tej ziemi a Twoje opowiadania słuchano z podziwem? Teraz jest czas by Tworzyć opowieści i napisać książkę. Trochę bardziej pracochłonna rzecz, ale na pandemię i mnóstwo wolnego czasu – jak znalazł.

7. E-BOOK
Stworzenie e-booka z ulubionymi przepisami czy poradnika nie jest rzeczą trudną. Nie musi on być długi, możesz napisać parę stron na przykład o kulturze, poradnik o ubiorze w XXIw. czy o medycynie i zdrowiu. Taki e-book jeśli polecisz znajomym za symboliczną kwotę na pewno będzie świetnym sposobem na wsparcie Twojego biznesu.